Krioterapia

Elektroniczny aparat w estetycznej obudowie z mobilną podstawką przystosowaną do umieszczenia 35- lub 60- litrowego zbiornika z ciekłym azotem. Urządzenie posiada czujnik do zdalnego pomiaru temperatury powierzchni skóry pacjenta.

Cryo-T Elephant to nowy typ aparatu do kriostymulacji miejscowej w systemie ciekłego azotu (LN2). Opracowana przez inżynierów nowa konstrukcja urządzenia daje zupełnie inne niż dotychczas możliwości przeprowadzania bezpiecznych i skutecznych zabiegów kriostymulacji miejscowej. Cryo-T Elephant to pierwszy na świecie aparat azotowy, w którym zastosowano umieszczony w dyszy nadmuchowej czujnik, służący do zdalnego pomiaru temperatury skóry pacjenta. Czujnik informuje prowadzącego zabieg, czy obszar ciała poddany kriostymulacji znajduje się we właściwej temperaturze, tj. odpowiednio niskiej, by zabieg był skuteczny, a jednocześnie chroni przed osiąganiem temperatury poniżej 0 st. C tak, aby nie doprowadzić do miejscowych odmrożeń. Temperatura skóry to praktycznie jedyny obiektywny parametr świadczący o prawidłowości wykonania zabiegu.

Zalety krioterapii z Cryo-T Elephant

W aparacie istnieje możliwość regulacji i kontroli temperatury pracy (mierzonej na wylocie dyszy). Regulacja ta pozwala na precyzyjne ustawienie parametrów bodźca zimna, a system kontroli informuje o poprawności działania urządzenia. Dzięki zupełnie innej technologii uzyskiwania niskich temperatur w aparacie, znacznie poprawia się ekonomika pracy. Wydajność aparatu jest ok. dwukrotnie większa, w stosunku do innych aparatów pracujących w dotychczasowej technologii. Szybki rozruch pozwala na niezwłoczne rozpoczęcie zabiegu po uruchomieniu aparatu, a dotykowy panel sterujący ułatwia ustawianie pożądanych parametrów pracy i ich kontrolę na dużym, 5,7″ kolorowym wyświetlaczu LCD. Dzięki możliwości zastosowania naczyń Dewara (supertermosów, w których przechowuje się ciekły azot) o różnych pojemnościach (35 lub 60 litrów), oraz elektronicznemu pomiarowi zużycia gazu, użytkownik może poprzez precyzyjne planowanie dostaw azotu właściwie wykorzystywać gaz i minimalizować zwyczajowe straty azotu wynikłe z odparowywania tego gazu w trakcie przechowywania.

Po raz pierwszy na świecie zastosowany został przewód kriogeniczny o specjalnej konstrukcji, zapewniający swobodę przemieszczania dyszy nadmuchowej, dający terapeucie niespotykany dotąd komfort pracy. Wysokiej klasy materiał izolacyjny zastosowany w przewodzie kriogenicznym nie pozwala na jego przemarzanie i usztywnianie w trakcie pracy, a co za tym idzie nie męczy ręki terapeuty podczas wykonywania zabiegu.

Pozostałe usługi: