NeuroAtHome

NeuroAtHome jest platformą, która pozwala terapeutom na przeprowadzenie fizycznej i kognitywnej terapii zarówno w warunkach klinicznych, jak i w domu.

NeuroAtHome to ponad 60 ćwiczeń korzystających z wirtualnej rzeczywistości, pozwalających na rejestrację ruchów w czasie rzeczywistym oraz grywalizację. Wszystko to jest zapewnione, aby poprawić wyniki i zwiększyć zaangażowanie pacjenta. Gdy sesja ćwiczeń zostanie ukończona, NeuroAtHome kompletuje analizę ruchów i dane wydajności podczas sesji. Ułatwia to obiektywną obserwację postępów pacjenta. Poprzez użycie NeuroAtHome, jednostki opieki zdrowotnej mogą dostarczyć fizyczną i kognitywną terapię nie zważając na miejsce, w którym znajduje się terapeuta lub pacjent. NeuroAtHome zapewnia ponad 60 ćwiczeń zaprojektowanych przez profesjonalistów z szerokim praktycznym doświadczeniem w terapii fizycznej i kognitywnej.

Spersonalizowane ćwiczenia z NeuroAtHome

Terapeuci mogą spersonalizować wszystkie ćwiczenia, aby dostosować je do zdolności oraz celów pacjenta. Pacjenci mogą przejść rehabilitację z NeuroAtHome zarówno stojąc, jak i siedząc lub używając narzędzi asystujących takich jak wózek, chodzik czy zaczepy na ścianach. W razie potrzeby możliwe jest również, aby w trakcie sesji pacjentowi asystował terapeuta. Ćwiczenia funkcji poznawczych zawierają ponad 5000 różnych form stymulacji (zdjęcia, kształty, słowa), wybrane przez klinicystów do użytku z systemem NeuroAtHome.

System może być wykorzystywany w terapii:

  • osób starszych (terapia prewencyjna)
  • po urazach mózgu
  • po urazach mięśniowo-szkieletowych
  • schorzeń przewlekłych
  • schorzeń neurodegeneratywnych
  • po uszkodzeniach rdzenia kręgowego.

Przez wykorzystanie urządzeń podobnych do kontrolerów Kinect dla Xbox One oraz ekranu dotykowego NeuroAtHome pozwala pacjentowi na szybki start zaleconych sesji. Pacjent nie musi umieszczać żadnych czujników na swoim ciele, co eliminuje skomplikowaną procedurę przygotowawczą. Nie jest również zobligowany do używania klawiatury czy joysticków podczas odbywania ćwiczeń. Szybki start usprawnia również pracę terapeucie. Terapia może być przepisana na kilka sposobów. NeuroAtHome zawiera opcję szybkiego startu (quicklaunch) z wcześniej ustawioną sesją terapeutyczną. W tym wypadku lekarze mogę zacząć używać NeuroAtHome szybko oraz bez potrzeby ustawiania urządzenia. Z drugiej strony NeuroAtHome zawiera zaawansowane opcje pozwalające lekarzom i terapeutom na projektowanie własnych i dostosowanych do potrzeb pacjenta sesji terapeutycznych przy użyciu ponad 60 ćwiczeń i szerokich możliwości personalizacji.

Pozostałe usługi: