Maciej Walas

Magister fizjoterapii

Maciej Walas - ZnanyLekarz.pl

Pobierz DARMOWY e-book, którego współtwórcą jest mgr Maciej Walas

Fizjoterapeuta i trener. Pracuję z pacjentami od 2010 r.
Specjalizuje się w pracy z osobami po operacjach w obrębie kończyn dolnych (np. rek. ACL, złamania w obrębie st. Skokowego), zabiegach onkologicznych (np. mastektomia) oraz terapii tkanek miękkich (m.in. punkty spustowe).
Dodatkowo moim ogromnym zainteresowaniem i pasją jest praca z osobami aktywnymi fizycznie oraz sportowcami pod kątem prowadzenia treningu w sposób zdrowy i efektywny.

Trener II klasy koszykówki
Instruktor ćw. Siłowych dla os. Niepełnosprawnych

ACL – uszkodzenie, rekonstrukcja, rehabilitacja

Książka jest pierwszym na rynku zbiorem najważniejszych informacji dotyczących pracy z osobami po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego (ACL).

Zawiera w sobie opis elementów anatomii i biomechaniki. Informacje dotyczące sposobów rekonstrukcji i przyczyn urazu. I to co kluczowe, a więc rehabilitacja.

W książce zostały przytoczone protokoły rehabilitacji z różnych ośrodków na świecie m.in. Carolina Medical Center czy ISK Center w Nowym Jorku.

Program autora to zbiór wiedzy i doświadczenia zebranego na przestrzeni ponad 10 lat pracy z osobami po rekonstrukcji ACL. Zwraca uwagę na szczegóły oraz systematyzuje plan pracy z pacjentem.

Dodatkowo rozdział Q&A pomaga w odpowiedzi na wiele pytań jakie pojawiają się przed czy po zabiegu rekonstrukcji.

Autor sam jest po 4 zabiegach artroskopowych (w tym 3 rekonstrukcjach więzadeł) co pozwoliło mu na przetestowanie na sobie i sprawdzenie wielu sposobów oraz metod rehabilitacyjnych.

Maciej Walas - ZnanyLekarz.pl